Powrót na górę
-
4 listopada 2025 r. w Sali Widowiskowej MOK odbyły się przesłuchania konkursowe. Komisja Artystyczna w składzie:
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać miejsca premiowane udziałem w Koncercie Laureatów XXIII edycji Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”, który odbył się11 listopada 2025 r. w Sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku. Do koncertu Laureatów zostali nominowani soliści oraz zespoły
Ogłoszenie informacji o przyznanych miejscach i wręczenie nagród odbyło się podczas Koncertu Laureatów 11 listopada 2025 r.,
Jurorzy przesłuchań konkursowych podkreślali wysoki poziom artystyczny uczestników konkursu oraz niezwykły wkład pracy opiekunów i instruktorów oraz wielkie zaangażowanie rodziców w przygotowanie wykonawców.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i instruktorom za propagowanie wartości patriotycznych, popularyzowanie i odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny, pochylenie się nad genezą powstania utworów, wzmacnianie tożsamości kulturowych i więzi rodzinnych oraz za tą wielką radość, którą ofiarowali swoim śpiewem i muzyką. Nasz chór szkolny liczący 40 uczniów, zajął II miejsce razem z chórem szkoły Muzycznej z Wiśnicza Nowego. Jesteśmy dumni. Gratulujemy chórzystom i ich rodzicom sukcesu. Występowało bowiem na festiwalu 87 solistów i zespołów. Dziękujemy Pani Annie Maurer – Pasionek za opiekę nad chórem i poświęcony czas.