Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Miło nam poinformować, że w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, nasza szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt (m. in. drukarka 3D, narzędzia do obróbki materiałów, sprzęt do nagrywania, zestaw do zajęć kulinarnych, materiały interaktywne) wspierający rozwijanie pasji ucznia i zdobywanie przez niego umiejętności praktycznych.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości będzie wykorzystywany na przede wszystkim na lekcjach techniki.
Celem tego projektu jest aktywizowanie uczniów i wzbudzanie większego zainteresowania zajęciami poprzez możliwość pracy na wysokorozwiniętym, interesującym sprzęcie technologicznym, dzięki czemu uczniowie będą mieli możliwość utrwalenia poznanej wiedzy teoretycznej poprzez ćwiczenia praktyczne.

Wykorzystanie materiałów na lekcjach techniki:
Wrzesień:
Kompetencje praktyczne i techniczne:
- Budowa roweru
- Znaki i sygnały drogowe

Październik:
- Znaki i sygnały drogowe
- Sprawdzanie stanu technicznego przed jazdą

Listopad:
Od pomysłu do wytworu –  ściegi.
To takie proste – praca projektanta.

Galeria zdjęć z projektu -->tutaj

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.