Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Uczniowie, którzy każdego dnia spożywają śniadanie lepiej radzą sobie w szkole i chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych.  Ponadto są w mniejszym stopniu narażeni na nadwagę i otyłość oraz inne choroby. Jeśli Twoje dziecko niechętnie zjada śniadanie, zadbaj o to, by ten posiłek stał się dla niego atrakcyjny.

Wszystkie nawyki żywieniowe kształtują rodzice. 

Warzywa i owoce powinny zajmować w diecie dziecka takie samo ważne miejsce, jak mięso i ,,zdrowe’’ pieczywo. Zamiast słodyczy zawierających puste kalorie warto częstować dziecko np. suszonymi owocami, orzechami czy rodzynkami.    

Naucz dziecko jeść kolorowo! Różnorodna dieta jest zdrowa- zawiera więcej witamin oraz mikroelementów. Pamiętaj o ruchu i aktywnym spędzaniu czasu z dzieckiem.                                

Przygotuj swojemu dziecku do szkoły zdrowe drugie śniadanie i buteleczkę niegazownej wody.

    W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci, w szkole prowadzone  będą zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie  próchnicy zębów. Dzieci w ramach programu profilaktycznego, 6 – krotnie w ciągu roku – w odstępach 6 tyg. Objęte będą nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi. Przy tej okazji każde dziecko będzie miało możliwość nauczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania, wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. Spodziewamy się, ze ta prosta, skuteczna i powszechna metoda zmniejszy zapadalność na chorobę próchnicową zębów.

    Ze swej strony  gabinet pielęgniarki szkolnej zapewnia rzetelną i fachową opiekę oraz nieodpłatne dostarczenie preparatów  fluorkowych. W bieżącym roku szkolnym planujemy  zakup szczoteczek jednorazowych w cenie 2,5 zł( 6 sztuk – na cały rok szkolny). Do tej pory zdarzyło się, zapominanie o konieczności przyniesienia szczoteczki przez uczniów.  Jednorazowy sprzęt będzie również bezpieczniejszy pod w względem higienicznym. Uprzejmie prosimy rodziców uczniów klas I – VI  o wpłacenie kwoty 2,5 zł do wychowawców klas do końca września.

Copyright © 2021 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.