Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Na zakończonym w dniu dzisiejszym Wojewódzkim Finale piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta z Żegociny (klasy VII iVIII) zajęły 4 miejsce.

W hali sportowej w Kamienicy spotkało się 6 zespołów – mistrzów rejonu: krakowskiego, tarnowskiego, wielickiego, nowosądeckiego, olkuskiego i nowotarskiego.

Po bardzo emocjonujących i wyczerpujących meczach kolejność zespołów była następująca:

  1. SP Wilczyska
  2. SP 91 Kraków
  3. SP Olkusz
  4. SP Żegocina
  5. SP 8 Tarnów
  6. SP Jabłonka

Dziewczęta zagrały w składzie: Wrona Amelia(K) Zbyrowska Paulina(B), Dziedzic Dominika, Jałowiecka Zofia, Kuśnierz Patrycja, Mroczek Weronika,  Smolarska Matylda, Zbyrowska Jagoda, Emilia Lipnicka, Julia Tworzydło.

Po doskonałym występie młodszych dziewcząt które wywalczyły II miejsce, teraz starsze również pokazały że liczą się w rywalizacji na wysokim poziomie. Ten rok szkolny można śmiało zaliczyć do najlepszych w ostatnich latach występów na sportowych arenach dziewcząt uprawiających piłkę ręczną w Żegocińskiej podstawówce.

W kolejce do sukcesów czekają już młodsze koleżanki obecnych reprezentantek szkoły które trenują w UKS „VICTORIA” z klasy I (16 zawodniczek) II (10 zawodniczek) i III (15 zawodniczek). Systematyczna praca dziewcząt na pewno oprócz satysfakcji i dobrej zabawy przyniesie sukcesy sportowe.

W dniu 13 maja w nowej hali sportowej w Kamienicy odbył się Finał Województwa Małopolskiego w piłce ręcznej dziewcząt- Igrzyska Dzieci.

Do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów z całej małopolski finalistów półfinałów. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rozegrano mecze „każdy z każdym” 2x 7minut. Do finału awansowały po 2 drużyny z grupy z zaliczonym zwycięstwem grupowym z drugą drużyną.

Nasze dziewczyny trafiły do grupy A i już w pierwszym meczu na inaugurację turnieju pokonały zespół szkoły sportowej z Olkusza 10-2. Kolejny mecz grupowy to Siemiechów (pogromca zespołów tarnowskich) i zwycięstwo 4-2.

W grupie finałowej kolejne zwycięstwo – Jabłonka (Nowy Sącz) -7-5. Mecz finałowy ze szkołą sportową nr 91 z Krakowa po bardzo wyrównanej walce i kilku błędach własnych - przegrana 9-12.

To ogromny sukces tego młodego zespołu który ciężko na to zapracował na treningach UKS „VICTORIA” aby nawiązać równorzędną walkę ze szkołami sportowymi naszego województwa. Nadmienić należy że szkoły sportowe mają 10 godzin WF i obowiązek grania w lidze.

Na ceremonii dekoracji drużyna otrzymała okazały puchar, pamiątkowy dyplom a każdy zawodnik i trener medal.

Cała drużyna zagrała bardzo ambitnie i z poświęceniem zaskarbiając sobie uznanie trenerów i zgromadzonej młodzieży.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zawodniczka z klasy 6 Oliwka Smoleń która zdobyła najwięcej bramek i co najważniejsze w sytuacjach trudnych dla drużyny.

Skład zespołu: Waligóra Magdalena34(K), Kępa Emilia(B) Rzepecka Weronika(B) Adamczyk Amelia38, , Chmielowska Milena21, Jędrzejek Alicja14, Lipnicka29 Zuzanna, Pączek Izabela26, Pławecka Amelia37, Smoleń Oliwia27, Tyndel Martyna28, Waligóra Magdalena13

Hala sportowa w Proszowicach w dniu 11 maja była areną zmagań sportowych w ramach Półfinałów Wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt.

Kolejna drużyna z SP Żegocina, tym razem dziewczęta starsze (kl. VII-VIII) w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej wygrały turniej i wywalczyła awans do zawodów Wojewódzkich. 

Dziewczęta zagrały w składzie: Wrona Amelia(K) Zbyrowska Paulina(B), Dziedzic Dominika, Jałowiecka Zofia, Kuśnierz Patrycja, Mroczek Weronika, Smolarska Matylda, Zbyrowska Jagoda, Emilia Lipnicka, Julia Tworzydło.

Już 13 maja młodsze i 19 maja starsze dziewczyny znajdą się w szóstce najlepszych drużyn małopolski rywalizujących o miano mistrza województwa.

   Uczennice z klas V i VI na co dzień trenujące w UKS „VICTORIA” w dniu 27 kwietnia 2022r. uczestniczyły w Półfinałach Wojewódzkich piłki ręcznej dziewcząt które odbyły się w pięknej hali sportowej MOSIR w Proszowicach.
   Półfinały (Rejon) to rywalizacja powiatów- bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego.
    Dziewczęta w pięknym stylu wywalczyły tytuł mistrza rejonu, pamiątkowy puchar i dyplom a co najważniejsze awans do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się 13 maja w Nowym Sączu.
    Dziewczęta zagrały w składzie: Waligóra Magdalena, Kępa Emilia, Rzepecka Weronika, Adamczyk Amelia,  Chmielowska Milena, Jędrzejek Alicja, Lipnicka Zuzanna, Pączek Izabela, Pławecka Amelia, Smoleń Oliwia, Tyndel Martyna, Waligóra Magdalena.

GRATULUJEMY!

W środę 20 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano szkolne zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Eliminacje do półfinału wojewódzkiego rozegrano w ramach Igrzysk Dzieci. Do zawodów przystąpiły 3 szkoły z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni, Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie oraz Szkoła Podstawowa w Żegocinie.

Do półfinału wojewódzkiego awansowała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Żegocinie, która zakończyła rywalizację z kompletem zwycięstw.

Wyniki:
Szkoła Podstawowa w Żegocinie – Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie 9:1
Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni 3:2
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Żegocinie 2:13

Tym samym awansowały tak jak ich starsze koleżanki do zawodów rejonowych w Proszowicach.

Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Waligóra Magdalena (K), Kępa Emilia (B) Rzepecka Weronika(B) Adamczyk Amelia, Adamczyk Oliwia, Chmielowska Milena, Dudzic Magdalena, Jędrzejek Alicja, Lipnicka Zuzanna, Pączek Izabela, Pławecka Amelia, Smoleń Oliwia, Tyndel Martyna, Waligóra Magdalena.

W czwartek 7 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano zawody szkolne w piłce ręcznej chłopców. Eliminacje powiatowe do finału rejonowego rozegrano w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach udział wzięło sześć szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie, Szkoła Podstawowa w Jodłówce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Żegocinie oraz Szkoła Podstawowa w Kamionnej.

Drużyna z SP Żegocina nie była faworytem tego turnieju tym bardziej cieszy dobry wynik. Chłopcy z bocheńskich szkół na co dzień trenują w zespole MOSIR Bochnia i uczestniczą w rozgrywkach ligowych piłki ręcznej. Wygrana z SP 2 z Bochni w grupowym meczu była sporym zaskoczeniem. Niestety mecz finałowy od początku nie układał się po naszej myśli. W drugiej połowie zaczęliśmy odrabiać wynik ale niepotrzebne 2 kary zawodników pogrzebały szansę na zwycięstwo. Drużyna zagrała w składzie: Tworzydło Franciszek(B), Gołąb Przemysław(K), Słowiak Bartłomiej, Szabla Dawid, Ptaszek Fabian, Podolny Gabriel, Gawłowicz Maciej, Mroczek Sebastian, Waligóra Mateusz.

29.03.2022r. najmłodsi sportowcy, chłopcy z klasy IV uczestniczyli w TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR CANPACK w Łąkcie Górnej.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas 4 ze wszystkich szkół na terenie gminy: drużyna z Bytomska, Łąkty Górnej, Rozdziela oraz Żegociny. Nasi zawodnicy pewnie wygrali wszystkie mecze i zdobyli puchar i medale.

W zespole zagrali: Pączek Dominik (K) Smoleń Mateusz (B), Badyla Mieszko, Badyla Błażej, Dudzic Wojciech, Wrona Adrian.

https://zegocina.pl/turniej-pilki-noznej-o-puchar-canpack-lakta-gorna-

W czwartek, 10 marca br. w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Eliminacje do półfinału wojewódzkiego rozegrano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach udział wzięły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa w Kamionnej, Szkoła Podstawowa w Żegocinie oraz Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie. Do półfinału województwa awans wywalczyła Szkoła Podstawowa w Żegocinie.

Drużyna zagrała w składzie: Wrona Amelia(K) Zbyrowska Paulina(B), Dziedzic Dominika, Jałowiecka Zofia, Kuśnierz Patrycja, Mech Oliwia, Mroczek Weronika, Smolarska Matylda, Zbyrowska Jagoda.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.