Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Hala sportowa w Proszowicach w dniu 11 maja była areną zmagań sportowych w ramach Półfinałów Wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt.

Kolejna drużyna z SP Żegocina, tym razem dziewczęta starsze (kl. VII-VIII) w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej wygrały turniej i wywalczyła awans do zawodów Wojewódzkich. 

Dziewczęta zagrały w składzie: Wrona Amelia(K) Zbyrowska Paulina(B), Dziedzic Dominika, Jałowiecka Zofia, Kuśnierz Patrycja, Mroczek Weronika, Smolarska Matylda, Zbyrowska Jagoda, Emilia Lipnicka, Julia Tworzydło.

Już 13 maja młodsze i 19 maja starsze dziewczyny znajdą się w szóstce najlepszych drużyn małopolski rywalizujących o miano mistrza województwa.

   Uczennice z klas V i VI na co dzień trenujące w UKS „VICTORIA” w dniu 27 kwietnia 2022r. uczestniczyły w Półfinałach Wojewódzkich piłki ręcznej dziewcząt które odbyły się w pięknej hali sportowej MOSIR w Proszowicach.
   Półfinały (Rejon) to rywalizacja powiatów- bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego.
    Dziewczęta w pięknym stylu wywalczyły tytuł mistrza rejonu, pamiątkowy puchar i dyplom a co najważniejsze awans do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się 13 maja w Nowym Sączu.
    Dziewczęta zagrały w składzie: Waligóra Magdalena, Kępa Emilia, Rzepecka Weronika, Adamczyk Amelia,  Chmielowska Milena, Jędrzejek Alicja, Lipnicka Zuzanna, Pączek Izabela, Pławecka Amelia, Smoleń Oliwia, Tyndel Martyna, Waligóra Magdalena.

GRATULUJEMY!

W środę 20 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano szkolne zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Eliminacje do półfinału wojewódzkiego rozegrano w ramach Igrzysk Dzieci. Do zawodów przystąpiły 3 szkoły z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni, Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie oraz Szkoła Podstawowa w Żegocinie.

Do półfinału wojewódzkiego awansowała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Żegocinie, która zakończyła rywalizację z kompletem zwycięstw.

Wyniki:
Szkoła Podstawowa w Żegocinie – Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie 9:1
Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni 3:2
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni – Szkoła Podstawowa w Żegocinie 2:13

Tym samym awansowały tak jak ich starsze koleżanki do zawodów rejonowych w Proszowicach.

Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Waligóra Magdalena (K), Kępa Emilia (B) Rzepecka Weronika(B) Adamczyk Amelia, Adamczyk Oliwia, Chmielowska Milena, Dudzic Magdalena, Jędrzejek Alicja, Lipnicka Zuzanna, Pączek Izabela, Pławecka Amelia, Smoleń Oliwia, Tyndel Martyna, Waligóra Magdalena.

W czwartek 7 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano zawody szkolne w piłce ręcznej chłopców. Eliminacje powiatowe do finału rejonowego rozegrano w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach udział wzięło sześć szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego: Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie, Szkoła Podstawowa w Jodłówce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Żegocinie oraz Szkoła Podstawowa w Kamionnej.

Drużyna z SP Żegocina nie była faworytem tego turnieju tym bardziej cieszy dobry wynik. Chłopcy z bocheńskich szkół na co dzień trenują w zespole MOSIR Bochnia i uczestniczą w rozgrywkach ligowych piłki ręcznej. Wygrana z SP 2 z Bochni w grupowym meczu była sporym zaskoczeniem. Niestety mecz finałowy od początku nie układał się po naszej myśli. W drugiej połowie zaczęliśmy odrabiać wynik ale niepotrzebne 2 kary zawodników pogrzebały szansę na zwycięstwo. Drużyna zagrała w składzie: Tworzydło Franciszek(B), Gołąb Przemysław(K), Słowiak Bartłomiej, Szabla Dawid, Ptaszek Fabian, Podolny Gabriel, Gawłowicz Maciej, Mroczek Sebastian, Waligóra Mateusz.

29.03.2022r. najmłodsi sportowcy, chłopcy z klasy IV uczestniczyli w TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR CANPACK w Łąkcie Górnej.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas 4 ze wszystkich szkół na terenie gminy: drużyna z Bytomska, Łąkty Górnej, Rozdziela oraz Żegociny. Nasi zawodnicy pewnie wygrali wszystkie mecze i zdobyli puchar i medale.

W zespole zagrali: Pączek Dominik (K) Smoleń Mateusz (B), Badyla Mieszko, Badyla Błażej, Dudzic Wojciech, Wrona Adrian.

https://zegocina.pl/turniej-pilki-noznej-o-puchar-canpack-lakta-gorna-

W czwartek, 10 marca br. w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni rozegrano zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Eliminacje do półfinału wojewódzkiego rozegrano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach udział wzięły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa w Kamionnej, Szkoła Podstawowa w Żegocinie oraz Zespół Szkół Gminnych w Gawłowie. Do półfinału województwa awans wywalczyła Szkoła Podstawowa w Żegocinie.

Drużyna zagrała w składzie: Wrona Amelia(K) Zbyrowska Paulina(B), Dziedzic Dominika, Jałowiecka Zofia, Kuśnierz Patrycja, Mech Oliwia, Mroczek Weronika, Smolarska Matylda, Zbyrowska Jagoda.

Copyright © 2022 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.