Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Na zakończonym w dniu dzisiejszym Wojewódzkim Finale piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta z Żegociny (klasy VII iVIII) zajęły 4 miejsce.

W hali sportowej w Kamienicy spotkało się 6 zespołów – mistrzów rejonu: krakowskiego, tarnowskiego, wielickiego, nowosądeckiego, olkuskiego i nowotarskiego.

Po bardzo emocjonujących i wyczerpujących meczach kolejność zespołów była następująca:

  1. SP Wilczyska
  2. SP 91 Kraków
  3. SP Olkusz
  4. SP Żegocina
  5. SP 8 Tarnów
  6. SP Jabłonka

Dziewczęta zagrały w składzie: Wrona Amelia(K) Zbyrowska Paulina(B), Dziedzic Dominika, Jałowiecka Zofia, Kuśnierz Patrycja, Mroczek Weronika,  Smolarska Matylda, Zbyrowska Jagoda, Emilia Lipnicka, Julia Tworzydło.

Po doskonałym występie młodszych dziewcząt które wywalczyły II miejsce, teraz starsze również pokazały że liczą się w rywalizacji na wysokim poziomie. Ten rok szkolny można śmiało zaliczyć do najlepszych w ostatnich latach występów na sportowych arenach dziewcząt uprawiających piłkę ręczną w Żegocińskiej podstawówce.

W kolejce do sukcesów czekają już młodsze koleżanki obecnych reprezentantek szkoły które trenują w UKS „VICTORIA” z klasy I (16 zawodniczek) II (10 zawodniczek) i III (15 zawodniczek). Systematyczna praca dziewcząt na pewno oprócz satysfakcji i dobrej zabawy przyniesie sukcesy sportowe.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.