Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

W dniu 13 maja w nowej hali sportowej w Kamienicy odbył się Finał Województwa Małopolskiego w piłce ręcznej dziewcząt- Igrzyska Dzieci.

Do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów z całej małopolski finalistów półfinałów. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rozegrano mecze „każdy z każdym” 2x 7minut. Do finału awansowały po 2 drużyny z grupy z zaliczonym zwycięstwem grupowym z drugą drużyną.

Nasze dziewczyny trafiły do grupy A i już w pierwszym meczu na inaugurację turnieju pokonały zespół szkoły sportowej z Olkusza 10-2. Kolejny mecz grupowy to Siemiechów (pogromca zespołów tarnowskich) i zwycięstwo 4-2.

W grupie finałowej kolejne zwycięstwo – Jabłonka (Nowy Sącz) -7-5. Mecz finałowy ze szkołą sportową nr 91 z Krakowa po bardzo wyrównanej walce i kilku błędach własnych - przegrana 9-12.

To ogromny sukces tego młodego zespołu który ciężko na to zapracował na treningach UKS „VICTORIA” aby nawiązać równorzędną walkę ze szkołami sportowymi naszego województwa. Nadmienić należy że szkoły sportowe mają 10 godzin WF i obowiązek grania w lidze.

Na ceremonii dekoracji drużyna otrzymała okazały puchar, pamiątkowy dyplom a każdy zawodnik i trener medal.

Cała drużyna zagrała bardzo ambitnie i z poświęceniem zaskarbiając sobie uznanie trenerów i zgromadzonej młodzieży.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zawodniczka z klasy 6 Oliwka Smoleń która zdobyła najwięcej bramek i co najważniejsze w sytuacjach trudnych dla drużyny.

Skład zespołu: Waligóra Magdalena34(K), Kępa Emilia(B) Rzepecka Weronika(B) Adamczyk Amelia38, , Chmielowska Milena21, Jędrzejek Alicja14, Lipnicka29 Zuzanna, Pączek Izabela26, Pławecka Amelia37, Smoleń Oliwia27, Tyndel Martyna28, Waligóra Magdalena13

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.