Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

 5 października 2023 roku, w auli szkolnej, został zorganizowany XIX już Przegląd Twórczości Poetów Ziemi Żegocińskiej. Przybyłych gości dyrektorów szkół, opiekunów recytatorów oraz uczestników przeglądu powitała dyrektor Anna Rogala, która tę imprezę przygotowała i zrealizowała wspólnie z kierowniczką Gminnej Biblioteki Publicznej w Żegocinie - Małgorzatą Bury. Przedstawiona i powitana została także komisja konkursowa, która pracowała w
składzie: Bernadetta Macheta - PIMBP w Bochni - przewodnicząca), Joanna Pyrz – Sekretarz Gminy Żegocina, P. Katarzyna Kogutowicz – pedagog szkolny, P. Małgorzata Bury.
   Konkurs poprowadziły konferansjerki: Natalia
Zelek i Joanna Zbyrowska – uczennice klasy Va SP w Żegocinie. W konkursowej części Przeglądu najpierw zaprezentowało się jury i publiczności 13 uczniów klas trzecich, potem 11 uczniów klas szóstych.
   Przewodnicząca
jury poinformowała także, że tytuł „Najlepszego Recytatora klas III zdobyła Kornelia Siekacz z SP w Żegocinie, I miejsce: Aleksandra Krawczyk z SP z Łąkty Górnej, II miejsce – Maria Zbyrowska z SP w Żegocinie i III miejsce zajęła- Maja Burdak z SP w Łąkcie Górnej. Wśród recytatorów z klas szóstych tytuł „Najlepszego Recytatora” zdobyła – Patrycja Jaworska z SP w Bytomsku, I miejsce zdobył Kacper Kępa z SP w Łąkcie Górnej, II miejsce Jakub Dziedzic z SP w Bytomsku i III miejsce Aleksandra Krawczyk z SP w Łąkcie Górnej.

   Na zakończenie tegorocznego Przeglądu podziękowania w formie dyplomu otrzymali także nauczyciele - opiekunowie uczestników Przeglądu, a potem także członkowie komisji konkursowej. Pani Sekretarz Gminy Joanna Pyrz podziękowała wszystkim za udział w tej pięknej imprezie. Organizatorzy zaprosili już na XX Jubileuszowe spotkanie za rok.

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.