Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

    W dniu 10 października 2023r. w ramach projektu „Poznajemy zawody naszych rodziców” klasy III A i III B gościły mamę Kornelii, Panią Kingę Siekacz, która z zawodu jest logopedą. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych informacji na temat wykonywanego zawodu, miały świetną okazję zobaczyć, jak poprzez zabawę można doskonalić narządy artykulacyjne. Uczniowie wykonywali ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych: języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego. W pracy logopeda wykorzystuje przeróżne pomoce do ćwiczeń oddechowych, które uatrakcyjniają zajęcia m.in. kolorowe piórka, dmuchawki logopedyczne, rureczki itp.. Wszystkie te przedmioty sprawiły wszystkim wielką radość.
   Zabawy i rozmowa z Panią Kingą oraz odpowiedzi na zadawane jej pytania uświadomiły dzieciom jak ważne są ćwiczenia doskonalące prawidłową wymowę oraz jaki ogromny wpływ mają one na poprawne w przyszłości czytanie i pisanie. Dzięki tej wizycie wszyscy dowiedzieli się, na czym polega zawód logopedy i jak bardzo jest potrzebny. Pamiętajmy, że poprzez zabawę możemy stymulować rozwój wszystkich funkcji, od których zależy prawidłowy rozwój dziecka, w tym i rozwój mowy.
   Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Kindze za wizytę i zapoznanie dzieci z zawodem logopedy. Życzymy wielu sukcesów w pracy

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.