Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   W dniu 25 października 2023r. klasy I, IIIA i IIIB uczestniczyły w wycieczce do Krakowa.Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Niesamowity świat zwierząt”. Zwiedziły wystawę z przewodnikiem, który opowiadał o życiu zwierząt, pod kątem ich funkcjonowania w wybranych ekosystemach, w tym odżywiania, rozmnażania, poruszania i obrony przed drapieżnikami. Opowiadał o pochodzeniu ewolucyjnym człowieka jako gatunku, jego pozycji w świecie zwierząt oraz wpływ na środowisko przyrodnicze i bioróżnorodność.
   Kolejną atrakcją wycieczki było odwiedzenie Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie, które przybliżyło nam tajemnice podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera.
    Ostatnim etapem wycieczki było przejście na prawdziwy terminal i na taras widokowy, gdzie oglądaliśmy starty i lądowania samolotów, obsługę samolotów przez służby techniczne lotniska. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.