Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Po hasłem „English Competitions” odbyły się w tym roku szkolnym dwa konkursy z języka angielskiego. Pierwszy z nich był to Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej adresowany do klasy I - IV.  Konkurs ten miał na celu doskonalenie znajomości języka angielskiego a także rozwijanie wokalnych talentów uczniów. Do rywalizacji przystąpiło 13 uczestników, którzy występowali solo lub w duetach.  Komisja konkursowa w składzie:  Dyrektor Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie - Pani Katarzyna Sutor, nauczyciel języka niemieckiego - Pani Dorota Kłósek oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Żegocinie - Pan Tomasz Cudejko, z uwagą słuchała uczniowskich prezentacji. Podczas oceny występów, jury konkursowe brało pod uwagę: znajomość tekstu, właściwą wymowę, interpretację wokalną oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy konkursu w większości wykonywali piosenki z wykorzystaniem podkładów muzycznych lub acappella. W roli konferansjerek wystąpiły uczennice: Zuzanna Lipnicka oraz Martyna Tyndel. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja konkursowa przystąpiła do ustalania wyników, które wkrótce ogłoszono. Zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Wyniki prezentowały się następująco:

1 miejsce: Karina Kępa, klasa IIa
2 miejsce: Eliza Widła, klasa I
3 miejsce: Kornelia Siekacz klasa IIIa
3 miejsce: Maria Janiczek, klasa IIIb

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia:
Wyróżnienie: Bartosz Odroniec, klasa IV
Wyróżnienie: duet Emilia Pączek & Magdalena Kępa, klasa IIb

Kolejny konkurs był adresowany dla starszych uczniów z klas V-VIII. Był to Szkolny Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku. Spora liczba uczniów wykazała zainteresowanie i chęć udziału – z czego bardzo się cieszymy. Do rywalizacji przystąpiło 22 uczestników. Zadanie polegało na przeczytaniu fragmentu wybranej pozycji książkowej w języku angielskim. Komisja konkursowa w składzie: Pani Katarzyna Sutor oraz Pani Karolina Oliwa – Jurczyk brały pod uwagę: dykcję, poprawność wymowy, płynność czytania oraz interpretację wybranego fragmentu. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury konkursowe przystąpiło do podsumowania wszystkich występów i zliczenia punktów.

Wyniki prezentowały się następująco:

1 miejsce: Łucja Jurczyk, klasa VIIIb
2 miejsce: Klara Grygierczyk, klasa VIIb
2 miejsce: Nadia Warkocz, klasa VIIIb
3 miejsce: Rita Dziedzic, klasa Vb
3 miejsce: Natalia Matras, klasa Vb

Przyznane zostały również trzy wyróżnienia:

Wyróżnienie:  Zuzanna Winnicka, klasa Vb
Wyróżnienie: Maria Urban, klasa VIIb
Wyróżnienie: Julia Urban, klasa Vb

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, natomiast zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Oxford oraz Pearson i organizatorów konkursu oraz sklepik szkolny. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałych występów.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.