Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   8 grudnia 2023r. klasy 2a i 2b pod opieka Pań: Doroty Cempury, Siostry Barbary Białas i Anny Rogala odbyły edukacyjne warsztaty w Skansenie na Jędrzejkówce w Laskowej.  Warsztaty trwające cztery godziny, obejmowały zwiedzanie Skansenu od Suszarni po Chatę z Raju.
   Dzieci poznały dawne życie i zwyczaje rodziny mieszkającej na wsi przed Świętami Bożego Narodzenia. Poznały ich codzienny tryb życia, obowiązki na zimą, a także mogły zobaczyć wystrój dawnej chaty i przyrządy, które na co dzień były przez nich używane przy przedświątecznych i zimowych pracach.
   Po wizycie w chacie, dzieci odwiedziły zwierzęta. Wielką radość  sprawiło im karmienie zwierząt: danieli, muflonów i miniaturowych kóz. Dzieci miały możliwość zjeżdżać z górki na „jabłuszkach”. Dla wielu z nich było to nowe doświadczenie. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Przygotowanie, pieczenie i lukrowanie pierników”. Poznali zwyczaje, obrzędy związane ze świętami, prace przedświąteczne oraz sposoby ubierania choinki i znaczenie ozdób choinkowych. Dzieci własnoręcznie wykonane i zapakowane pierniki zabrały ze sobą do domów. Wszystkie zajęcia dodatkowo były uatrakcyjniane różnymi zabawami i konkursami.
  Największą niespodzianką było spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz zabawa w stodole. Wycieczka okazała się skarbnicą wiedzy, dotyczącej dawnego życia ludzi na wsi. Dzieci wzajemnie dzieliły się swoimi wrażeniami z wycieczki. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły około godz. 14.00

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.