Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

  Dnia 24 kwietnia 2024 roku uczniowie klas VIII wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Krakowie zorganizowanym przez województwo małopolskie.  Wydarzenie to miało na celu pomóc młodzieży w wyborze  ścieżki edukacyjno - zawodowej, poprzez zapoznanie ich  z różnorodnymi zawodami oraz bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych z regionu.

   Każdy ósmoklasista staje przed wyborem dalszej drogi życiowej. Jaką szkołę ma wybrać? Kim chce być w przyszłości? Do jakiego zawodu będzie się najlepiej nadawał? Te i wiele innych pytań nurtuje młodych ludzi i ich rodziców. Festiwal Zawodów to doskonałe miejsce, aby zbadać swoje preferencje zawodowe, poszerzyć swoje horyzonty na temat oferty szkół ponadpodstawowych, porozmawiać z osobami pracującymi w różnych zawodach  oraz uzyskać cenne informacje na temat warunków pracy i możliwości rozwoju w danych dziedzinach.
    Uczniowie mieli możliwość zobaczyć stoiska szkół z branż: elektryczno-informatycznej, turystyczno-gastronomicznej, mechaniczno-transportowej, nauki i technologii, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, medyczno-społecznej, budowlanej, energetyczno-chemicznej, handlowo-usługowej, służb mundurowych.  Oprócz informacji i ulotek mogli spróbować różnych smakołyków, poznać wnętrze ambulansu, wozu strażackiego, samochodu policyjnego. Ponadto poobserwować eksperymenty chemiczne, fizyczne, przywitać się z robotem i obejrzeć broń.  Każdy mógł znaleźć coś, co go mogło zainteresować, zainspirować, a może pomóc w planowaniu przyszłości.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.