Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   Minister Edukacji Narodowej - Pani Katarzyna Hall ogłosiła w piśmie z 28 lutego 2011 r. - dzień 21 marca - Dniem Talentów. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Żegocinie, która należy do Szkół Odkrywców Talentów obchodziła we wtorek 21.03.2017 r. to święto już po raz siódmy.
    O godz. 8.45 po pierwszej lekcji  społeczność szkolna zgromadziła się w szkolnej auli. Cała imprezę prowadzili konferansjerki: Weronika  Bilska i Emilia  Durbas z klasy VI . Samorząd Uczniowski powołał komisję oceniającą występy w składzie: Justyna  Bilska, Julita  Waligóra, Dawid Matras - przewodniczący, Kamil  Rosiek z klasy VI.
     Uczniowie indywidualnie lub w grupach prezentowali swoje talenty - były to prezentacje prac plastycznych, gra na instrumentach, recytacja, piękne czytanie, taniec, pokaz gimnastyki, sztuczki magiczne, prace z modeliny. Uczniowie klas: I a, V i VI przedstawili inscenizacje: „ Topienie Marzanny”, „Legenda o Bazyliszku” i „ Mit o Demeter  i Korze”.  Dzieci dzięki prezentacjom mogły pokazać swoje wszechstronne umiejętności. Czas upłynął w miłej atmosferze. Wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie bardzo lubią prezentować swoje talenty, w tym roku ponad 60 uczniów szkoły, czyli prawie połowa, zaprezentowało swoje talenty i zainteresowania. "Pokazy trwały 3 godziny lekcyjne, a my nauczyciele mogliśmy lepiej poznać uczniów dzięki tym pokazom" - poinformowała Pani dyrektor Anna Rogala - ten dzień to prawdziwe święto zdolności i umiejętności. Samorząd Uczniowski uznał wszystkie programy za  bardzo ciekawe. Dyrektor szkoły wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Copyright © 2019 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.