Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
26 czerwca 2020 zakończenie roku szkolnego

-

W tym roku, w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości do udziału w Rajdzie z naszej szkoły zgłosiło się 9 uczennic z klasy VIII. Szły pod kierunkiem Pani Karoliny Oliwa – Jurczyk.
   Punktem docelowym pierwszego dnia imprezy było CKSiT w Żegocinie, gdzie na uczestników Rajdu czekała gorący posiłek, a po godzinie odpoczynku spotkanie w sali widowiskowej na wieczorku patriotycznym. W tym czasie w Klubie "Relaks" komisja konkursowa oglądała i punktowała dostarczone przez grupy wieńce i inne kompozycje plastyczne. Kilka minut po godzinie 18.00 rozpoczęło się spotkanie uczestników Rajdu z władzami samorządowymi obu współdziałających przy tym przedsięwzięciu gmin. Przybyli m. in. wiceprzewodniczący - Stanisław Guzik, Wójt Żegociny - Jerzy Błoniarz, dyrektorzy współdziałających instytucji kultury - Zdzisław Pajor z Laskowej i Mieczysław Kędra z Żegociny. Przedstawiono i powitano wszystkich uczestników Rajdu, po czym przemówił Wójt Żegociny Jerzy Błoniarz, dziękując uczestnikom Rajdu, opiekunom i organizatorom za udział w tej imprezie i zwracając uwagę na ważną dla patriotycznego wychowania młodzieży.
   Kolejnym elementem uroczystości było konkursowe przesłuchanie reprezentacji wszystkich drużyn rajdowych prezentujących na estradzie patriotyczną poezję i śpiewających pieśni legionowe i żołnierskie. Nasza drużyna wykonała „Rotę”. Występom uważnie przysłuchiwało się jury, pracujące w składzie: Anastazja Kołodziej - przewodnicząca, Stanisława Gąsiorek, Anna Zelek i Małgorzata Bury.. 
   Na zakończenie pierwszego dnia Rajdu, jego uczestnicy i zaproszeni goście mogli wziąć czynny udział w prezentacji kwintetu Kabaretu "Loch Camelot" z Krakowa i wspólnie z nimi śpiewać karaoke polskie pieśni wojskowe, wojenne i patriotyczne.
   Drugi dzień Rajdu - 10 listopada - rozpoczął się od ponownego spotkali się w Żegocinie, w budynku CKSiT, tym razem na śniadaniu. Po jego zakończeniu grupy, prowadzone przez przewodników, wyruszyły w kierunku Łopusza, przez który wiedzie szlak z Żegociny na Jastrząbkę.
  Wszyscy witani byli przez rekonstrukcyjną drużynę ułanów, wystawiona przez Stowarzyszenie "Kasztanka" z Laskowej, a dowodzona przez Rafała Repetowskiego. Dotarli na czas i na pięknie położonym tu cmentarzu wojennym nr 357 wkrótce rozpoczęła się ceremonia składania wieńców.
   Niebawem rozpoczęła się msza święta, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Tomasza Szewczyka, który w trakcie nabożeństwa wygłosił patriotyczne kazanie.    Po zakończeniu mszy świętej i odprawianej w intencji Ojczyzny i odśpiewaniu hymnu "Boże coś Polskę" rozpoczęła się długa ceremonia wręczenie dyplomów i nagród książkowych oraz pucharów dla drużyn uczestniczących w XXI Rajdzie, które ufundowała Gmina Laskowa.
   Przed rozejściem się do domów uczestnicy uroczystości częstowani byli przez strażaków z Kamionki Małej ciepłym bigosem i gorącą herbatą a przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamionce Małej pysznymi gołąbkami. ,,Dziewczyny w mundurach”, drużyna z naszej szkoły zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.