Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Ruszyła I edycja projektu pt. „ZDOBYWAMY KORONĘ NASZEGO REGIONU”. Uczniowie  klas I-III Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie w najbliższych miesiącach, będą zdobywać górskie szczyty swojego regionu. Celem programu jest poszerzenie, przybliżenie i pogłębienie wiedzy o własnym regionie w aspekcie geograficznym, historycznym, kulturowym i społecznym oraz kształcenie postaw lokalnego patrioty.

Już 23 września 2019 r. /poniedziałek/ uczniowie klas II i III  Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie wyruszyli na pieszą wycieczkę, aby zdobyć szczyt ŻARNÓWKA (457 m n.p.m.) najdalej na południe wysunięte wzniesienie na Pogórzu Wiśnickim. Wspinając się ścieżkami leśnymi dzieci dotarły na sam szczyt Żarnówki, gdzie została przedstawiona krótka jej historia.

Żarnówka – pojedyncze, najdalej na południe wysunięte wzniesienie na Pogórzu Wiśnickim. Ma wysokość 457 m n.p.m. i sąsiaduje od południa z górą Łopusze, która należy już do Beskidu Wyspowego. Żarnówka położona jest na terenie gminy Żegocina                                    w miejscowościach: ŻegocinaŁąkta GórnaBytomsko. Jest w większości zalesiona, głównie lasem iglastym z przewagą sosny. Wszystkie spływające z niej potoki stanowią dopływ Sanki. Przez Żarnówkę nie prowadzą znakowane szlaki turystyczne, warto jednak zwiedzić ją wspinając się drogami leśnymi.

Następnie dzieci wraz z opiekunami udali się na punkt widokowy, gdzie wspólnie obserwowały przyrodę i podziwiały jesienny krajobraz Żegociny.

Już niebawem dzieci odwiedzą kolejne górskie szczyty naszego regionu: Działy I i II (potocznie „Dzioły”) Przełęcz Widoma (535 m), szczyt Kamionna (801 m), Górczyna (522 m), Łopusze(661 m).

Wszystkim uczestnikom tej fantastycznej wycieczki za wspólnie spędzone chwile, niezapomniane wrażenia  - DZIĘKUJEMY!!!

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.