Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Tradycją naszej szkoły było coroczne organizowanie uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poszczególnych klas przybywali na aulę szkolną, aby uczcić tak ważne dla nas Polaków wydarzenie.

W tym roku po raz pierwszy w historii szkoły nasi uczniowie nie mogli zarówno przygotować jak i uczestniczyć w tej podniosłej uroczystości. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia, chcemy aby nasza rocznicowa inicjatywa była dostępna w internecie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zdjęć, piosenek i filmów przedstawiających genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona tutaj krótka lekcja historii ma na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. Prezentacja nawiązuje również do poszanowania naszych symboli narodowych poprzez wspomnienie święta Flagi Państwowej oraz do święta Maryi Panny Królowej Polski. Poprzez wsłuchanie się w słowa Świętego Jana Pawła II  daje nam okazję  do zastanowienia się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna.

Link do prezentacji:  https://youtu.be/pVlY8Xn4PQE

Źródło: www.youtube.comhttp://www.zszegocina.pl/https://www.pspzegocina.pl/

Opracowanie: Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii.

Copyright © 2021 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.