Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wakacje! Wakacje!

-

W ramach projektu edukacyjnego pod hasłem: „Pierwsza pomoc”, który jest realizowany od 2019r., w naszej szkole ponownie odbyło się szkolenie dla uczniów klas 1-3, które przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Pani Kinga Banat i Pani Małgorzata Świątko. Warto wspomnieć, że dzieci z wielkim zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyły w tego typu zajęciach szkoleniowych, dzięki którym poznały zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych.  Należy pamiętać, że pierwsza pomoc nie dotyczy tylko osób dorosłych, ale również dzieci i trzeba, aby miały jak najszerszą wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Na zakończenie szkolenia każda klasa I-III wzięła udział w konkursie pt. „Pierwsza pomoc”. Celem konkursu było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci oraz doskonalenie umiejętności w tym zakresie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu pt „Pierwsza pomoc”:

  • KLASA 1 NUMERY  ALARMOWE
  • KLASA 2a i 2b ŁAŃCUCH  PRZEŻYCIA
  • KLASA 3a i 3b UDZIELANIE  PIERWSZEJ  POMOCY- KOMIKS

Z wielką radością pragniemy pogratulować wszystkim dzieciom klas I-III, które wykonały kreatywne, pomysłowe, ciekawe plakaty przedstawiające numery alarmowe, łańcuch przeżycia oraz prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy.

Wszystkim uczniom klas I-III za wykonanie wspaniałych plakatów wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody ufundowane przez organizatora  konkursu i Dyrektora  Szkoły  Podstawowej w Żegocinie.

Dziękujemy uczniom za wielkie zaangażowanie i piękne plakaty!

Copyright © 2021 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.