Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Dobiega końca Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Niezależnie od tego kim jesteśmy i czym się zajmujemy - wszyscy musimy policzyć się dla Polski. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań małymi krokami dobiega końca.

Zakończy się 30 września 2021r. Udział w badaniu jest obowiązkowy.

Dlaczego warto się spisać?

Dane z badania posłużą m.in. do planowania wydatków na ochronę zdrowia, edukację, czy kształtowanie rynku pracy. Wszystkie przekazane informacje są objęte tajemnicą i posłużą do tworzenia statystyk.

Jak można się spisać ?

Po raz pierwszy w historii spisów powszechnych obowiązkową metodą wzięcia udziału w badaniu jest samospis internetowy: https://spis.gov.pl/ , jest to najszybsza i najwygodniejsza forma.

Osoby, nie mające dostępu do komputera, czy internetu mogą skorzystać z punktu spisowego, który znajduje się w Urzędzie Gminy w Żegocinie ( Dziennik Podawczy) w godzinach pracy Urzędu.

Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem, który będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrzowi nie można odmówić realizacji spisu.

Dodatkowo dla Mieszkańców naszej Gminy po raz kolejny organizowane są Mobilne Spotkania z Rachmistrzem.

W dniach od 6 do 10 września w godzinach od 18:30 do 20:30 w następujących miejscowościach:

Poniedziałek 06.09 – Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie

Wtorek 07.09 – Budynek OSP Rozdziele 

Środa 08.09 – Budynek OSP Łąkta Górna 

Czwartek 09.09 – Budynek OSP Bytomsko

Piątek 10.09 – Budynek OSP Bełdno

Co należy przygotować do spisu ?

Do spisu należy przygotować numery PESEL osób zamieszkujących na dzień 31 marca 2021 roku daną nieruchomość, powierzchnię użytkową domu i rok jego oddania do użytku, informacje dotyczące uzyskanego poziomu wykształcenia, a także wykonywanego zawodu oraz rodzaju działalności firmy. Osoby niepełnoletnie spisać muszą rodzice lub opiekunowie prawni.

Gminne Biuro Spisowe

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.