Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Na uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny, odprawione 11 listopada 2021 roku o godz. 8:30 przybyły poczty sztandarowe: samorządu, Jednostek OSP i szkół, wśród nich sztandar naszej szkoły ( Kacper Furtak, Marcin Rzepecki, Karolina Błoniarz, Amelia Pławecka, Julia Towrzydło), które do kościoła wprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie.Zebrani wysłuchali pięknego kazania o treściach patriotycznych, o najważniejszych wydarzeniach w długiej historii walk o zachowanie niepodległości i jej odzyskanie, o bohaterach, którzy zginęli w tych walkach. Po mszy św. wszyscy uczestnicy i poczty przeszły na cmentarz wojenny nr 302 w Żegocinie, gdzie kontynuowano patriotyczną uroczystość. Odbył się apel Poległych, delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Ofiar I wojny Światowej. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy 3 a: Natalia Zelek, Julia Rosiek i Aleksandra Mroczek. Pan Wójt wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uroczystość zakończyła Orkiestra Młodzieżowa CKSiT w Żegocinie odegraną „ Rotą”.

Copyright © 2022 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.