Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

    W ramach doradztwa zawodowego 10 marca 2022r. uczniowie klas VII - VIII pod opieką p. Wioletty Filipek wzięli udział w pełnej wrażeń wycieczce zawodoznawczej do firmy „Hydrosprzęt” Kukla Sp. j. w Łąkcie Dolnej i Trzcianie.
    Celem wycieczki było poznanie profilu działalności firmy oraz specyfiki pracy w różnych zawodach.
    Firma „ HYDROSPRZĘT” jest lokalną, rodzinną firmą, która powstała w 1993 roku i nieustannie się rozwija. Głównie specjalizuje się w sprzedaży, odbudowie, serwisowaniu i remontowaniu maszyn budowlanych różnych marek. Zasięgiem swojej działalności obejmuje całą Polskę, ale także świadczy usługi dla klientów zagranicznych z całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Łąkcie Dolnej, ale odziały ma także na Śląsku oraz na Mazowszu.
    Pierwszym punktem programu wycieczki było nowo powstałe, profesjonalne centrum motoryzacji - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Trzcianie. Uczniowie dowiedzieli się, że stacja zatrudnia dwóch diagnostów, którzy wykonują badania techniczne pojazdów osobowych, ciężarowych, urządzeń rolniczych oraz jednośladów. Ponadto w centrum dokonywane są bieżące naprawy i przeglądy techniczne autobusów miejskich firmy Solaris. Na życzenie indywidualnych klientów odnawiane są także stare, zabytkowe samochody.
    Następnie uczniowie odwiedzili siedzibę firmy „HYDROSPRZĘT” w Łąkcie Dolnej. Po odbyciu krótkiego szkolenia z zakresu BHP przeprowadzonego przez właściciela firmy - Pana Wiesława Kuklę, uczniowie przeszli przez poszczególne działy w firmie, gdzie zostali zaznajomieni z procesem renowacji sprzętu budowlanego. Ponadto poznali zasady funkcjonowania i organizacji pracy w firmie oraz możliwości odbycia praktyk w następujących zawodach: ślusarz, tokarz, operator obrabiarek skrawających, mechanik - monter maszyn i urządzeń, elektromechanik pojazdów samochodowych. Podczas spotkania z Panem Prezesem, uczniowie dowiedzieli się także na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym w firmie i jakie wymagania muszą spełnić kandydaci na pracowników.
    Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do sali narad, gdzie obejrzeli krótkie filmy o firmie oraz mieli smaczny poczęstunek. Przed wyjściem z firmy wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali firmowe gadżety.                      

    Pragniemy serdecznie podziękować Panu Prezesowi - Wiesławowi Kukli za poświęcony czas oraz miłe i gościnne przyjęcie naszych uczniów w swojej firmie.

Copyright © 2022 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.