Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

     Od ośmiu już lat nasza szkoła organizuje turniej sportowy dla drużyn złożonych z uczniów klas I - III. Turniej zawsze jest organizowany w pierwszy dzień wiosny lub dzień bliski temu terminowi. Za każdym razem Wiesław Wolak - nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole, wymyśla i przygotowuje różne konkurencje, mające na celu upowszechnienie kultury fizycznej, popularyzację gier i zabaw, umożliwienie poprzez gry i zabawy pełnego zaangażowania się zespołu we współzawodnictwie sportowym. 
   Tegoroczny turniej, odbył się w dniu 22 marca. Młodych zawodników i ich opiekunów powitała najpierw Anna Rogala - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żegocinie.
    Potem 
sędzia główny Wiesław Wolak przeprowadził losowanie kolejności startów i zaczęło się... Było głośno i emocjonująco. Każda drużyna miała swoich kibiców, którzy dopingowali zawodników. Dominowały biegi, ale zawodnicy musieli też rzucać i skakać oraz robić przewroty. Czynili to z wielkim zaangażowaniem. Po dwóch godzinach zaciętej rywalizacji drużyny ponownie ustawiły się na zbiórce.
     Wiesław Wolak ogłaszał wyniki, a 
przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z koleżankami wręczała kapitanom wszystkich drużyn puchary, dyplomy i upominki. Puchary ufundowała Rada Rodziców, a dyplomy i upominki dyrektor szkoły. Specjalne podziękowanie otrzymał także pan Wiesław Wolak za ciekawe prowadzenie zawodów. 
   W tym roku kolejność drużyn 
ukształtowała się następująco: I miejsce – kl. 3 a, II miejsce – kl. 3 b, III miejsce – kl. 1a, IV miejsce – kl. 1 b; V miejsce – kl. 2.  Wszystkim uczestnikom tego „Powitania Wiosny” gratulujemy i zazdrościmy wspaniałej zabawy.

Copyright © 2022 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.