Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

  W miniony poniedziałek, tj. 13.06.2022 r. uczniowie klas 4-8 spotkali się w auli szkolnej  z Panem policjantem, który zaznajomił uczniów ze skutkami nieodpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw technologii przez dzieci w wieku szkolnym.  Uświadomił młodzieży to, z czym muszą liczyć się dopuszczając się popełniania czynów zabronionych w sieci. Zwrócił uwagę na to, że zabronione jest nagrywanie fragmentów lekcji – nauczycieli, rówieśników bez ich wcześniejszej zgody. Nie wolno także umieszczać na portalach społecznościowych zdjęć osób bez ich wiedzy.
   Pan policjant zapewnił naszych uczniów, iż wszystko co piszą lub umieszczają na forach, grupach społecznościowych, w wiadomościach Messenger już na zawsze pozostaje w sieci. Nawet usunięte samodzielnie wpisy i zdjęcia można odzyskać. Łatwo jest więc odzyskać wiadomości, czy zdjęcia szykanujące, tudzież  ośmieszające kolegów. Uczniowie usłyszeli również, że stanowczo zabronione jest zaglądanie na strony  o treściach pornograficznych - jak i oglądanie filmów, czy przesyłanie sobie linków do takich stron.
   Ponadto Pan policjant zwrócił uwagę na  konieczność posiadania karty rowerowej przez uczniów, którzy na co dzień poruszają  się rowerami i hulajnogami. Ze względu na zbliżające się wakacje przypomniał także najważniejsze zasady, których przestrzeganie zapewni nam wszystkim bezpieczeństwo.  

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.