Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – Zakup nowości wydawniczych

  • Miło nam poinformować, że na nasze biblioteczne  półki trafią książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Środki na zakup nowości wydawniczych otrzymaliśmy w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.- Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”. Kwota dofinansowania w tym roku wyniosła aż 15000 zł!
  • Kierunek interwencji 1.1 – Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych jest kontynuacją wcześniejszego „Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych”. W ramach programu mamy możliwość zakupu książek papierowych, ale także usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków, co jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania zgłaszane przez użytkowników bibliotek szkolnych. Każda z bibliotek samodzielnie decyduje, jakie książki kupi oraz w jakim zakresie papierowe i cyfrowe.

Priorytet 1 – Poprawa oferty bibliotek szkolnych– Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach szkolnych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek.

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.