Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

    W marcu grupa uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej pod kierunkiem wychowawców świetlicy zakończyła realizację  zadań związanych z udziałem w projekcie „Europa i ja.” W roku szkolnym 2022/2023 nasi wychowankowie zaczynając po raz drugi przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Europa i ja” zdecydowali się na poznawanie Włoch. Program miał na celu przybliżenie krajów Europejskich. Począwszy od października, aż do marca, co miesiąc podejmowali się wykonania jednego z siedmiu  wyznaczonych w projekcie zadań.

 Lista zadań, z którymi przyszło się zmagać naszym wychowankom:

  • październik – poznawanie symboli narodowych Włoch (malowanie godła i flagi oraz zapoznanie się z hymnem Włoch), nauka liczenia do 10 po włosku
  • listopad – oglądanie bajek i filmów włoskich, tworzenie kolorowego słowniczka wyrazów i zwrotów włoskich
  • grudzień – poznawanie sławnych ludzi z Włoch (prezentacja multimedialna, gry i zabawy z wykorzystaniem kart obrazkowych)
  • styczeń – zajęcia kulinarne (przygotowanie włoskiej pizzy)
  • luty – marzec oglądanie miejsc, które warto zobaczyć we Włoszech (przygotowanie prezentacji przez koordynatora projektu) Pokaz mody
    w Mediolanie wykonany przez dzieci.

   Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia, rozwijali zainteresowania dotyczące kraju jakim są Włochy, promowali swoją placówkę.  Przeprowadzone zajęcia były fotografowane, a zdjęcia wysłane i publikowane na stronie organizatora. Udział w projekcie przyniósł nam wiele korzyści. Każdy uczestnik projektu mógł bliżej poznać Włochy – jego kulturę i zwyczaje. Zwieńczeniem naszego udziału w projekcie jest otrzymanie od organizatora dyplomów oraz podziękowania za udział w projekcie.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.