Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   W dniu 18.09.2023 r. klasa IV z nauczycielami udała się na wycieczkę do Lipnicy Murowanej. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru na Kamienie Brodzińskiego, podczas której uczniowie zapoznali się z historią tego rezerwatu przyrody.
   Następnie dzieci udały się do centrum Lipnicy Murowanej, aby zwiedzić lipnickie kościoły. W pierwszej kolejności zwiedzali najstarszą lipnicką świątynię św. Leonarda, która należy do jednego z najlepiej zachowanych gotyckich drewnianych kościołów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym kościołem był kościół św. Andrzeja, w którym modlił się Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński oraz Kardynał Karol Wojtyła, papież.
   Jako ostatni uczniowie zobaczyli kościół Św. Szymona. Pani przewodnik przedstawiła uczniom postać Świętego Szymona, a także historię i architekturę tego pięknego kościoła.
   Na koniec dzieci odwiedziły Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, gdzie z radością przywitała ich Siostra Barbara, która opowiedziała im historię owej placówki, a także pokazała zachowane pamiątki rodziny Ledóchowskich. Uczniowie wycieczkę zakończyli lodami, zwłaszcza, że pogoda była upalna. Zapraszamy do galerii zdjęć

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.