Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   Dnia 21.09.2023r. klasy IIIA i IIIB wraz z wychowawcami odwiedziły zakład stolarski Pana Jana Tyndla, który znajduje się w Łąkcie Górnej. Celem wyprawy było dokładne zaobserwowanie, na czym polega praca stolarza, jakich narzędzi i maszyn używa się w pracy. Już na samym wstępie, wchodząc do pracowni, każdy mógł poczuć piękny zapach drewna, który unosił się w całym pomieszczeniu.
    Pierwszym etapem było zwiedzanie zakładu „Jasio”. Dzieci były pod wielkim wrażeniem widząc maszyny i urządzenia, które znajdowały się w
zakładzie. Pan Jan wraz z małżonką w bardzo ciekawy i interesujący sposób zapoznali nas z kolejnymi etapami produkcji zabawek z drewna. Surowe deski zostają poddane obróbce: piła wytnie odpowiednie kształty, heblarka wyrówna, czyszczarka wygładzi, frezarka wytnie rowki i kanty, a wiertarka wywierci otwory. Stolarz  wszystkie elementy posmaruje klejem i
powstanie piękna ekologiczna zabawka.
   Na koniec, każde dziecko miało okazje dotknąć, złożyć zabawkę i się nią pobawić. Wychodząc z zakładu stolarskiego, czekała dla wszystkich dzieci niespodzianka w formie pięknego, drewnianego pieska i słodkości, które umiliły nam drogę powrotną do szkoły. Wizyta ta spełniła oczekiwania naszych dzieci i dała im wiele radości.
   Państwu Janowi i Marii Tyndel bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz niezapomniane przeżycia, jakich dzieci mogły doświadczać.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.