Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   W czwartek 19 października 2023 w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej w Żegocinie odbyły się gminne eliminacje halowej piłki nożnej chłopców, które miały na celu wyłonienie reprezentantów naszej gminy na zawodach wyższego szczebla – powiatowych.

   Przeprowadzono rywalizację zarówno w kategorii młodszej (Igrzyska dzieci) jak i starsze (Igrzyska młodzieży), a w obydwu grupach wiekowych swoje składy wystawiły wszystkie szkoły z terenu Gminy: Żegocina (trener Wiesław Wolak), Bytomsko (trener Katarzyna Kaszuba), Łąkta Górna (trener Katarzyna Rogóż), Rozdziele (trener Roman Nożkiewicz).
Mecze rozegrano systemem każdy z każdym, a sędzią spotkania był Pan Jakub Pasionek.
Niespełna 3-godzinna rywalizacja przyniosła następujące wyniki i miejsca w klasyfikacji:

IGRZYSKA DZIECI:
Bytomsko – Łąkta Górna 2:4
Rozdziele – Żegocina 1:3
Bytomsko – Żegocina 0:4
Łąkta Górna – Rozdziele 1:0
Bytomsko – Rozdziele 1:2
Żegocina – Łąkta Górna 2:0

I miejsce: SP Żegocina
II miejsce: SP Łąkta Górna
III miejsce: SP Rozdziele
IV miejsce: SP Bytomsko

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:
Bytomsko – Żegocina 2:0
Łąkta Górna – Rozdziele 4:3
Bytomsko – Rozdziele 6:1
Łąkta Górna – Żegocina 1:4
Bytomsko – Łąkta Górna 5:0
Żegocina – Rozdziele 4:1

I miejsce: SP Bytomsko
II miejsce: SP Żegocina
III miejsce: SP Łąkta Górna
IV miejsce: SP Rozdziele

   Na zakończenie zawodów, puchary oraz dyplomy wręczył zawodnikom Wójt Gminy Wojciech Wrona. W ramach Igrzysk Dzieci, naszą gminę podczas zawodów powiatowych będzie reprezentować drużyna z Żegociny, a w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna z Bytomska. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.