Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

W ostatnich dniach uczniowie klas piątych oraz czwartej wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Ciężkowic.

Głównym celem wyprawy był rezerwat przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto. Pierwszym punktem w planie wycieczki było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Tam czekały na Nas atrakcje i solidna dawka wiedzy zaprezentowana w różnych formach: wykładu, wystawy interaktywnej a także symulacji rejsu łodzią podwodną dnem rzeki Biała. Po zakupie pamiątek ruszyliśmy wraz z przewodnikami w stronę Skamieniałego Miasta. Przez trzy godziny pobytu wśród urokliwych skał i roślinności tego miejsca uczniowie mogli pogłębić wiedzę historyczną oraz przyrodniczą. Nie zabrakło legend oraz zabawnych historii.

Uczniowie dzielnie poradzili sobie z pokonywaniem kolejnych wzniesień i pagórków. Ostatnim punktem było poznanie atrakcji nowo otwartego Parku Zdrojowego im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, gdzie uczniowie skorzystali z bogato wyposażonego placu zabaw. Ten wyjazd trudno opisać w kilku prostych zdaniach, jednak warto podkreślić, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie zabrakło cudownej pogody i dobrych humorów, co jest podstawą każdego udanego wyjazdu.

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.