Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   Zuzanna Wojdak, 12-letnia uczennica klasy 7b Szkoły Podstawowej  im św. Kingi w Żegocinie, odniosła ostatnio znaczący sukces na polu artystycznym. Znalazła się w gronie 12 półfinalistów Madrid International Piano Competition, zakwalifikowanych do konkursowych zmagań na żywo w hiszpańskiej stolicy. Warto zaznaczyć, że o miejsce w półfinale w dwóch grupach wiekowych (10-15 oraz 16-28 lat) pretendowało 181 pianistów z 34 krajów, których oceniało międzynarodowe jury. Półfinał miał miejsce w pięknym Ateneo, w sercu Madrytu, we wrześniu b.r., gdzie Zuzia konkurowała z pianistami z Chin, USA, Bułgarii, Hiszpanii, Kanady oraz Turcji. Z tej grupy wyłoniono 6 finalistów.

Zuzia znalazła się w finale i zdobyła 1 miejsce oraz nagrodę publiczności. W ramach nagrody będzie miała m. in. możliwość zagrania koncertów w Hiszpanii i we Włoszech.

Występ Zuzi w Madrycie można zobaczyć klikając poniższy link https://www.youtube.com/watch?v=xl9VKUPa51k
    Zuzia pierwsze kroki pianistyczne stawiała w Szkole Muzycznej  I stopnia w Żegocinie pod okiem mgr Macieja Pierzchały. Od początku  2022 roku jest uczennicą prof. Olgi Łazarskiej,  pod której kierunkiem ukończyła PPSM I stopnia im. A. Dębskiego i teraz kontynuuje naukę w Jej klasie w PSM II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie. Ma na swoim koncie wiele sukcesów konkursowych na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim, ponadto regularnie uczestniczy w wydarzeniach pianistycznych tj kursy muzyczne, koncerty. W maju 2023 wystąpiła z Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Pedagogicznego wykonując Koncert Fortepianowy op. 25 g-moll F. Mendelssohna. 

Jesteśmy dumni z osiągnięć Zuzi!!! 
Życzymy Zuzi dalszej radości z realizowania jej pasji jaką jest gra na fortepianie. 

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.