Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ŚNIADANIE DAJE MOC, pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka.

   Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zapoznali się z 12 zasadami zdrowego żywienia opracowanymi przez Instytut Matki i Dziecka. Nowo nabyta wiedza została wcielona w życie, przy wspólnym przygotowywaniu zdrowego śniadania w szkole, w tegorocznym dniu zdrowego jedzenia, czyli 8 listopada 2023 r.

  Mamy nadzieję, że ta wiedza dotycząca zdrowego jedzenia, jak również praktyczne jej zastosowanie przełoży się na wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych, co w przyszłości bezpośrednio przełoży się na jakość i długość ich życia.Śniadanie naprawdę daje nam moc jest pierwszym posiłkiem dającym naszemu organizmowi zastrzyk energii po przebudzeniu, pomaga nam więc dobrze ten dzień zacząć. Dziecko po zjedzeniu zdrowego śniadania ma zarówno siłę jak i ochotę na poznawanie świata. W szkole nie czuje głodu, więc nie ma ochoty na słodycze stanowiące jedynie "puste kalorie" (działające na dziecko jak paliwo rakietowe na nieprzystosowany silnik) a dające poczucie sytości tylko na chwilę. Zdrowe, naturalne jedzenie, w przeciwieństwie do jedzenia przetworzonego zapewnia wiele niezbędnych składników odżywczych, koniecznych dla zdrowego rozwoju i wzrostu dzieci, a ponadto daje uczucie sytości na dłużej, dodatkowo chroniąc przed rozwojem nadwagi. Mając na uwadze, jak istotny wpływ ma prawidłowa dieta na funkcjonowanie dziecka w szkole, nauczyciele będą wspierać Państwa starania o zapewnienie dzieciom pożywnego śniadania zachęcając do zdrowego jedzenia. Razem, na pewno uda nam się zadbać, aby dzieci były zdrowe, radosne i szczęśliwe.

   Zdrowa dieta, wraz z nawet umiarkowaną aktywnością fizyczną przyczyniają się do zapobiegania tzw. zespołowi metabolicznemu, czyli chorobom cywilizacyjnym takim jak:

  • miażdżyca i nadciśnienie tętnicze (także zawały serca i udary mózgu),
  • cukrzyca typu II (dorosłych),
  • otyłość brzuszna,
  • nowotwory.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.