Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   20 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej w Żegocinie obchodzono X rocznicę nadania imienia Świętej Kingi  oraz przyjęcia i poświęcenia Sztandaru Szkoły.
    Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkolnego. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy, Przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie. Przybyłych powitała Pani dyrektor Anna Rogala.
   Po części oficjalnej, na którą złożyło się  przemówienie Pani Dyrektor, Pana Wójta, prezentacji Sztandaru Szkolnego odbyła się część artystyczna.
  Najpierw  przypomniano wydarzenia sprzed 10-ciu lat. Po obejrzeniu galerii zdjęć  został przybliżony życiorys naszej Patronki wraz z  miejscami, które uczniowie do tej pory zwiedzili. Prezentacja wywołała wiele wzruszeń.
  Następnie uczniowie z klasy VIII B oraz V A przedstawili fragment z życia Patronki, dotyczący ucieczki przed Tatarami. W roli Św. Kingi wystąpiła Patrycja Dudzic.
   W aktorów wcielili się: Łucja Jurczyk, Magdalena Piechnik, Agnieszka Dziedzic, Alicja Jędrzejek, Nadia Warkocz, Natalia Zelek, Joanna Zbyrowska, Aleksandra Mroczek oraz Mateusz Bochenek.
Na część artystyczną złożyły się również wiersze oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.
W końcowej części spotkania Pani Anna Maurer- Pasionek wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym ,,Portret Św. Kingi".
  Następnego dnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej dziękując patronce Św. Kindze, za 10 lat opieki i prosząc o prowadzenie przez kolejne lata. Mszę Św. prowadził ksiądz Robert Osak, który przybliżył nam postać świętej i przypomniał o okolicznościach nadania imienia szkole.
Te dni były nie tylko okazją do wspomnień, podziękowań ale przede wszystkim lekcją wiary i patriotyzmu oraz wskazaniem autorytetów i postaw, które powinny kształtować młodych ludzi zgodnie ze słowami zawartymi na sztandarze szkoły: Wiara, Nauka, Miłość.

Święta Kingo,
Dziękujemy, że jesteś z nami.
Oręduj  do Boga, wspieraj nas,
czuwaj i módl się za nami.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.