Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wywiadówka 25 listopada 2019r.

-

20 listopada 2017 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie (aula ZS w Żegocinie) odbyły się gminne eliminacje XX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi". 
   O możliwość reprezentowania Gminy Żegocina w etapie rejonowym (w Bochni) rywalizowało 15 uczniów z klas I - III i 17 uczniów z kl. IV - VI  Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Żegocinie, Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku, Szkoły Podstawowej im. JP II w Łąkcie Górnej i Szkoły Podstawowej w Rozdzielu. Komisja w składzie: Pani Małgorzata Bury - kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Żegocinie (przewodnicząca)  i Pani Anna Maurer-Pasionek - nauczyciel - bibliotekarz z uwaga wysłuchiwała wszystkie popisy recytatorskie uczniów i po zakończeniu występów i krótkiej przerwie ogłosiła wyniki, wręczając jednocześnie wszystkim recytatorom dyplomy oraz nagrody książkowe. Laureaci, którzy reprezentować będą gminę w eliminacjach powiatowych, otrzymali także kryształy soli z pierścieniami i małe statuetki. Wszystko to ufundowała Rada Rodziców przy SP w Żegocinie.
   Konkurs w roli konferansjerek prowadziły: Emilia Durbas i Weronika Bilska. Recytacje odbywały się na tle dekoracji złożonej z prac, z konkursu plastycznego o Patronce Szkoły w Żegocinie - Świętej Kindze. 
   Pod koniec konkursowej eliminacji Dyrektor Szkoły Anna Rogala podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie eliminacji oraz opiekunom uczniów, którzy przygotowali ich do startu w recytatorskiej realizacji. Teraz przyjdzie oczekiwać na wyniki eliminacji rejonowej w Bochni, w dniu 22 listopada br.

Laureaci:

KATEGORIA KLASY I - III:

I miejsce - Natalia Ptaszek i Łucja Jurczyk (SP Żegocina)
II miejsce - Kinga Dziedzic Bytomsko), Magdalena Szmyd (Łąkta Górna)
III miejsce - Wiktor Orzeł (Rozdziele)

KATEGORIA KLASY IV-VII:

I miejsce: Martyna Wojdak (Żegocina), Patrycja Surma (Rozdziele), Wiktora Juszczyk (Bytomsko) 
II miejsce: Justyna Bilska (Żegocina) 
III miejsce: Jakub Wójtowicz (Rozdziele)

Materiał ze strony www.zegocina.pl

Martyna Wojdak uczennica VI klasy po eliminacjach rejonowych zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi", który odbędzie się w Kopalni Soli w Bochni.
Życzymy powodzenia.

Copyright © 2019 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.