Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
31 stycznia 2019 r. Dzień Babci i Dziadka - 5 luty 2019 r.17.00 Wywiadówka.

-

16 listopada 2017 roku w auli szkolnej w Żegocinie Pani Dyrektor SP w Żegocinie Anna Rogala powitaniem uczniów i ich opiekunów rozpoczęła piątą edycję "Konkursu Piosenki Anglojęzycznej" - imprezy wymyślonej przez nauczycielki żegocińskiej szkoły podstawowej: Marlenę Surma-Bursztyn i Genowefę Mittmann, które postawiły sobie za cel rozwijanie wokalnych talentów uczniów oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego.
    Przybyłych uczestników konkursu i ich opiekunki powitał także chór szkolny, dyrygowany przez Annę Maurer-Pasionek, który w kilku językach zaśpiewał znany w wielu krajach kanon "Panie Janie". 
    Do wokalnej rywalizacji przystąpiło w tym roku 33 wykonawców, zarówno solistów, jak i duetów, których było aż 10. Komisja konkursowa, pracująca w składzie: Tomasz Cudejko (dyrektor szkoły muzycznej), Katarzyna Sutor (nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół) oraz Dorota Kłósek (nauczyciel j. niemieckiego). z uwagą wysłuchiwała uczniowskich prezentacji. Oceniała je w dwóch kategoriach: 1) uczniów z klas I - III; 2) uczniów z klas IV - VII, biorąc pod uwagę: znajomość tekstu, właściwą wymowę, interpretację wokalną i ogólne wrażenie artystyczne.  Uczestnicy konkursu w większości wykonywali piosenki z wykorzystaniem podkładów muzycznych, odtwarzanych z płyt kompaktowych, jeden duet zdecydował się na śpiew a capella, także jeden z wykonawców - Kamil Rosiek, sam akompaniował sobie na fortepianie. 
    Wokalno - językowe umiejętności uczniów oceniała wywodząca się spoza szkół podstawowych nauczycielska komisja w składzie: Tomasz Cudejko, Katarzyna Sutor, Dorota Kłósek. W roli konferansjerów wystąpiły: Weronika Zatorska z klasy V b i Julia Matras z klasy VI.
   Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja konkursowa, która miała niezwykle trudne zadanie ze względu na różnorodność prezentacji, przystąpiła do ustalania wyników, które wkrótce ogłoszono, łącząc to z ceremonią wręczenia dyplomów i nagród.

KATEGORIA KLASY I - III:

1 miejsce: Zuzanna Wojdak - kl.I SP w Żegocinie
2 miejsce: Weronika Mroczek i Oliwia Mech - kl.III SP w Żegocinie
3 miejsce: Marcelina Waligóra i Kinga Dziedzic - kl.III SP w Bytomsku
wyróżnienie: Joanna Cempura, kl.I SP w Bytomsku, Patryk Garbacz i Bartłomiej Kozak - kl. I SP w Żegocinie

KATEGORIA KLASY IV-VII:

1 miejsce: Martyna Wojdak, kl.IV SP w Żegocinie
2 miejsce: Łucja Krawczyk, kl.IV SP w Łąkcie Górnej
3 miejsce: Maria Sroka i Wiktoria Sroka, kl. IV SP w Rozdzielu
3 miejsce: Kamil Rosiek, kl. VII SP w Żegocinie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, laureaci także drobne upominki i nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów: Wydawnictwo "Oxford", Dyrekcję Szkoły oraz Radę Rodziców. Po rozdaniu nagród uczniom, organizatorzy konkursu wręczyli podziękowania nauczycielom - opiekunom. Podziękowania i upominki przekazano także członkom jury oraz osobom, które pracowały przy organizacji tego konkursu.

Materiał ze strony zegocina.pl

Copyright © 2019 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.