Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
15.04. 2019 r. -17.04.2019 r. - egzamin Ósmoklasistów

-

    Do naszej szkoły 26 października 2018 r. zawitali aktorzy Agencji Artystycznej ATENA. Przedstawili żywą lekcję historii pod tytułem "Od utraty niepodległości do powstań śląskich". Lekcja jest jednym z wielu elementów nawiązujących do obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę realizowanych od początku roku w szkole.
    Uczniowie mogli przekonać się jak trudna jest historia naszego Narodu i jak skomplikowane były drogi do odzyskania niepodległości. Po zebraniu się w auli, prowadzący krótko przedstawił historię rozbiorów oraz walki Polaków u boku Napoleona z zaborcami. Poproszono na scenę kilku uczniów i przebrano ich w strój napoleoński. Po krótkiej prezentacji stroju i wydarzeń historycznych tego okresu, przeszliśmy do czasów Księstwa Warszawskiego. Ponownie prowadzący wybrał jedną osobę. Zaprezentowano, oprócz ubioru i historii Księstwa, sposób nakładania bagnetu i atak na wroga.
   Kolejnych uczniów przebrano w mundur wojska niemieckiego i umundurowanie powstańca śląskiego. Bardzo ciekawy był ubiór Ślązaczki, składający się z wielu sztuk odzieży. Wszystkie prezentacje strojów i rodzajów broni przeplatane były informacjami dotyczącymi walki Polaków o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny. Po takiej lekcji, pełnej niespodzianek i humoru, historię naprawdę da się lubić stwierdzili uczniowie wychodzący po tej lekcji.

Copyright © 2019 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.