Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wakacje ;)

-

15 listopada 2018 roku w auli szkolnej w Żegocinie Pani Dyrektor SP w Żegocinie Anna Rogala powitaniem uczniów i ich opiekunów rozpoczęła VI Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.
    Do wokalnej rywalizacji przystąpiło w tym roku 29 wykonawców. Komisja konkursowa, pracująca w składzie: Tomasz Cudejko (dyrektor szkoły muzycznej), Katarzyna Sutor (nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół) oraz Dorota Kłósek (nauczyciel j. niemieckiego) z uwagą wysłuchiwała uczniowskich prezentacji.
Oceniała je w dwóch kategoriach:
1) uczniów z klas I - III;
2) uczniów z klas IV - VIII,
biorąc pod uwagę: znajomość tekstu, właściwą wymowę, interpretację wokalną i ogólne wrażenie artystyczne.  Uczestnicy konkursu w większości wykonywali piosenki z wykorzystaniem podkładów muzycznych,  jeden z wykonawców - Kamil Rosiek, sam akompaniował sobie na fortepianie.  W roli konferansjerek wystąpiły: Julia  Jałowiecka – Paruch z kl. VIII i Olga Szaraj także z klasy VIII.

   Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja konkursowa, która miała niezwykle trudne zadanie ze względu na różnorodność prezentacji, przystąpiła do ustalania wyników, które wkrótce ogłoszono, łącząc to z ceremonią wręczenia dyplomów i nagród.

A oto zwycięzcy konkursu:

Kategoria  kl. I – III

  1. I miejsce – Zuzanna  Lizak kl. II  SP  Bytomsko
  2. II miejsce – Zofia  Dudziak kl. II SP Łąkta  Górna
  3. III miejsce – Patrycja  Jaworska kl. I SP Bytomsko

WYRÓŻNIENIA

  1. Maja  Cybulska kl. II SP Łąkta  Górna
  2. Agnieszka  Krawczyk kl. III SP  Bytomsko

Kategoria  kl. IV - VIII

  1. I miejsce – Justyna  Bilska kl. VIII SP Żegocina
  2. II miejsce – Kamil  Rosiek kl. VIII SP Żegocina
  3. III miejsce – Daria  Krawczyk kl. V SP Łąkta Górna

WYRÓŻNIENIA

  1. Julia  Szmyd kl. VII SP Łąkta  Górna
  2. Łucja  Krawczyk kl. V SP Łąkta  Górna

Pozostali uczniowie otrzymują pamiątkowe  dyplomy i upominki ufundowane przez Organizatora  konkursu i Dyrektora  Szkoły  Podstawowej w Żegocinie.

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.