Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wakacje!!!

-

20 listopada 2018 roku w  naszej szkole, w auli  odbyły się gminne eliminacje XXI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi".  O możliwość reprezentowania Gminy Żegocina w etapie rejonowym (w Bochni) rywalizowało 15 uczniów z klas I - III i 19 uczniów z kl. IV – VIII z 4 szkół podstawowych naszej Gminy.  Komisja w składzie: Pani Małgorzata Bury - kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Żegocinie (przewodnicząca) , ks. Proboszcz  Bogusław  Pasierb,  Pani Karolina  Oliwa - Jurczyk , a nawet  siostra  Barbara  z uwagą wysłuchiwała wszystkie popisy recytatorskie uczniów i po zakończeniu występów i krótkiej przerwie ogłosiła wyniki, wręczając jednocześnie wszystkim recytatorom dyplomy oraz nagrody. Laureaci, którzy reprezentować będą gminę w eliminacjach powiatowych, otrzymali także kryształy soli z pierścieniami . Pierścienie ufundowała Rada Rodziców przy SP w Żegocinie. Konkurs  prowadzili: Weronika  Zatorska kl. VI b i Kacper Śmiłek  kl. VI b. Recytacje odbywały się na tle dekoracji  o Patronce Szkoły w Żegocinie - Świętej Kindze. Uczestnicy przed ogłoszeniem  wyników  mogli obejrzeć spektakl o życiu patronki szkoły przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem Pani Bożeny Banaś.
   Pod koniec konkursowej eliminacji Dyrektor Szkoły Anna Rogala podziękowała wszystkim za udział. Teraz przyjdzie oczekiwać na wyniki eliminacji rejonowej w Bochni, w dniu 05 grudnia  br.

Komisja   Gminnego Recytatorskiego Poezji Religijnej „Pierścień  Świętej  Kingi” w składzie:
Małgorzata  Bury, Ks. Bogusław  Pasierb, Karolina Oliwa - Jurczyk po wysłuchaniu  34  recytacji  postanawia co następuje:

Kategoria  kl. I – III
I miejsce -  Łucja  Jurczyk kl. III b - SP Żegocina
II miejsce -  Karolina  Błoniarz kl. III a SP Żegocina
II miejsce – Karol  Ptak kl. III SP Łąkta  Górna
III miejsce – Patrycja  Jaworska kl. I SP Bytomsko
III miejsce – Martyna  Wójs kl. I SP Żegocina.

Kategoria  kl. IV - VIII
I miejsce – Justyna  Bilska kl. VIII SP Żegocina
II miejsce – Maria  Sroka kl. V SP Rozdziele
II miejsce – Sylwia  Rożnowska kl. VI SP Bytomsko
III miejsce – Wiktoria  Kępa kl. V SP Łąkta  Górna
III miejsce – Karol  Musiał kl. VII SP Łąkta  Górna

Wszyscy uczniowie otrzymują pamiątkowe  dyplomy i upominki ufundowane przez  Dyrektora  Szkoły  Podstawowej im. Świętej  Kingi  w  Żegocinie, a laureaci I, II i III miejsca pamiątkowe pierścienie Świętej  Kingi oraz  wezmą udział w rejonowym etapie konkursu 5 grudnia 2018r. w Publicznej  Szkole  Podstawowej  Nr 7 w Bochni.

Copyright © 2019 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.