Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zajęcia zwieszone od 16 marca do 25 marca

-

29 listopada 2019r. do naszej szkoły zawitało PLANETARIUM. Pani, która prezentowała zajęcia pt. „Mój kosmos” zapoznała dzieci klas I – IV  z tematyką zajęć i z zasadami jakie należy przestrzegać w trakcie oglądania filmików. Uczniowie z niecierpliwością czekali kiedy będą mogli położyć się na wygodnych materacach. W trakcie prezentacji w środku panował półmrok. Na samym początku podziwialiśmy film na temat układu słonecznego, planet, komet i planetoid. Następnie zobaczyliśmy przygody zwariowanej wiewiórki, która w kosmosie trochę narozrabiała.

Na samym końcu uczniowie obserwowali, jak mały dinozaur wykluwa się z jajka. Dino zaciekawiony wielkim światem oddała się z gniazda. Jest zaciekawiony tym co go otacza, szuka swojej mamy i naraża się na wielkie niebezpieczeństwo, ale historia ma piękne zakończenie.  Klasy IV ab odbyły jeszcze wycieczkę  w głąb ziemi.

Po zakończeniu  zajęć o kosmosie dzieci zadowolone i szczęśliwe opuściły planetarium, aby z nauczycielami omówić swoje wrażenia i przelać je na kartki z bloku.

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.