Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach 9-14 kwietnia

-

 W dniu 24 lutego 2020 w sali sportowej naszej szkoły odbył się koncert ukraińskiego zespołu pieśni i tańca “Zbrucz” z Tarnopola.

   Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę tańców ukraińskich, cygańskich i gruzińskich. Tańce  narodów: polski - krakowiak, węgierski-czardasz, rosyjski i żydowski.  W przerwach soliści zespołu prezentowali utwory ukraińskiego folkloru ludowego. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów i pracowników naszej szkoły w entuzjastyczny sposób. Pieniądze zebrane podczas koncertu zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu. Nasza Szkoła przekazała także podręczniki do nauki języka polskiego dla klas I- VIII do Szkoły Podstawowej nr 24 w Tarnopolu, która prowadzi naukę  naszego języka.

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.