Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach 9-14 kwietnia

-

Lubisz pączki? Kto nie lubi?
W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci. Równowartość  jednego pączka  (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.
Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.  Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.
W Tłusty Czwartek uczniowie naszej szkoły zamiast zjadać prawdziwe pączki, odmówili  sobie tej przyjemności i złożyli datek, który trafi do misjonarzy kapucynów i ich podopiecznych w Afryce. Wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego  zebrali w tym dniu prawie 600 zł.  Głównym dniem akcji jest tłusty czwartek, ale wpłat można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Wielkanocy.Na stronie pączek.kapucyni.pl  można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób ufundować posiłek dla dzieci.
Prawie 1000 afrykańskich dzieci umiera każdego dnia na choroby spowodowane piciem zanieczyszczonej wody. Możesz pomóc wybudować studnię. To proste, kup e-pączka, a będziesz  prawdziwym dobrodziejem dla ludzi żyjących bez dostępu do czystej wody. Włącz się do akcji jak uczniowie naszej szkoły. Zachęcamy!

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.