Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Wakacje ;)

-

W dniu 6 marca na auli szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem - autorem m. in. 9 książek o kocie Cukierku, a także innych, w tym książek o historii Górnego Śląska – „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” oraz "Tam, kaj rodzom sie djamynty" - napisanych po polsku i śląsku, poświęconym znanym postaciom i wydarzeniom z historii Górnego Śląska.
Na spotkaniu pisarz zaprezentował zebranym postać głównego bohatera swoich książek – domowego kota o imieniu Cukierek. Opowiedział kilka zabawnych historii z życia domowego ulubieńca, które rozbawiły młodych słuchaczy. Starał się zaspokoić ciekawość zebranych na auli uczniów, odpowiadając na pytania dotyczące warsztatu twórczego i pierwowzoru bohatera literackiego – kota, którego można zobaczyć na Facebooku (Cukierku, ty łobuzie / Facebook).
Spotkanie uwieńczyło rozdawanie autografów i zakładek oraz kupno  książek z dedykacją autora. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 SP w Żegocinie, SP w Rozdzielu i SP w Bytomsku oraz uczniowie klasy 4, 5 i 6.
Organizatorką spotkania z P. Waldemarem Cichoniem była Pani Marcelina Rębilas.

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.