Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
26 czerwca 2020 zakończenie roku szkolnego

-

4 marca 2020 roku uczniowie z Kółka Teatralnego Szkoły Podstawowej w Żegocinie zaprosili wszystkich przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Żegocinie oraz dyrekcję i nauczycieli na dwa spektakle pt. „Kopciuszek” i „Bajka o rybaku i złotej rybce”.

Już o 9.30 aula zapełniła się uśmiechniętymi od ucha do ucha przedszkolakami, które nie mogły się doczekać występu swoich starszych kolegów. Pierwszy spektakl był o „Kopciuszku”. Uczniowie klasy III A z wielkim zaangażowaniem wcielili się w powierzone role. Wielką uwagę z pewnością przyciągały piękne kolorowe stroje aktorów, scenografia i muzyka skomponowana do spektakli. Drugim wielkim wydarzeniem dla dzieci był spektakl kukiełkowy pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”, który również cieszył się wśród najmłodszych wielkim zainteresowaniem. Uczniowie klasy V wcielili się za parawanem w role małych aktorów, trzymając kukiełki na kijach i odgrywając piękną bajkę „O rybaku i złotej rybce”. Dzieciom bardzo podobały się kukiełki, które zostały stworzone również przez dzieci z kółka teatralnego.

Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zainteresowaniem oglądali występy swoich starszych kolegów, które bardzo im się podobały. Gromkimi brawami i słodkim upominkiem nagrodzono wszystkich artystów. Również dzieci, które występowały serdecznie podziękowały za tak wspaniałą publiczność i wręczyły wszystkim przedszkolakom słodycze.

W tym dniu nasi artyści prawie, że nie schodzili ze sceny, ponieważ po występie dla przedszkolaków, uczniowie zagrali także dla wszystkich klas I-III.

Bardzo dziękujemy wszystkim Artystom za piękny wytęp i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Copyright © 2020 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.