Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

27 maja 2022r. gościliśmy w naszej szkole Zespół „ Zbrucz” z Tarnopola ( Ukraina). Nazwa zespołu pochodzi od nazwy rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w Zachodniej Ukrainie. Tancerze z prawdziwym kunsztem wykonali tańce gruzińskie, cygańskie oraz ludowe: ukraiński kazaczok. Zakarpacki dempotaniec. Pięknie prezentowali się w strojach regionalnych, charakterystycznych dla każdego układu. Prowadząca koncert zaprezentowała instrumenty muzyczne zwane bandura. Już od pierwszych taktów muzyki soliści podbili serca naszych uczniów i nawiązali z nimi świetny kontakt. Zaprezentowali piosenki ukraińskie i polskie. Z zachwytem i wielką radością nasi widzowie wspólnie z artystami zaśpiewali „ Szła dzieweczka do laseczka” i „ Hej sokoły”. Nie zabrakło też spontanicznej zabawy tancerzy z najmłodszymi uczniami naszej szkolnej publiczności. Zespół gościł na zaproszenie dyrektora szkoły. Pieniądze zebrane przy okazji koncertu zostały przekazane Zespołowi podobnie jak 6 dużych kartonów słodyczy dla dzieci- sierot i półsierot z Charkowa przebywających w Tarnopolu w domach dziecka.

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.