Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   W miesiącu marcu Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę: karmy, kocy, pościeli, ręczników, gryzaków i przysmaków dla zwierząt ze Schroniska w Borku. Udało się zebrać sporo karmy i innych potrzebnych rzeczy, za co bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.
   W środę przed świętami zawieźliśmy nasze dary do Schroniska, które istnieje tutaj od 2014 roku.
  Schronisko zajmuje się opieką nad bezdomnymi zwierzętami, poszukiwaniem nowych domów dla zwierzaków czekających na adopcję, edukacją najmłodszych i tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć. Każdy bezdomny pies po przybyciu do schroniska, zostaje zaszczepiony przeciwko chorobom zakaźnym, odrobaczony, a następnie odbywa obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę. Po tym czasie pies zostaje wykastrowany (jeśli nie ma przeciwwskazań), zachipowany, a także zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i szuka się dla niego nowego domu!
  Na stronie schroniska https://adoptuj24.pl/zwierzeta/ i na facebooku można zobaczyć zwierzęta oczekujące na adopcję. Zapraszamy może ktoś z Was, chciałby adoptować psa lub kota. Na stronie można dowiedzieć się o warunkach adopcji.

Copyright © 2023 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.