Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   17 listopada niewątpliwie zapisał się w kalendarzu naszej szkoły w sposób szczególny. Otóż, tego dnia na 3 lekcji, odbył się koncert pod hasłem „Mały Przedszkolak – Wielki Patriota”.
   Przedszkolaki z trzech najstarszych grup wystąpiły na scenie w auli szkolnej. Program artystyczny zaprezentowały przed uczniami klas I – VI naszej szkoły.
  Na początku wszystkich przybyłych gości powitała Dyrektor  Anna Rogala, a potem Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Żegocinie Pani Ewa Paruch. Następnie głos oddała Artystom – Przedszkolakom, zapraszając na scenę. Jako pierwsza wystąpiła grupa Motylków przygotowana przez wychowawczynię Ewę Paprota. 6-latki otworzyły koncert od odśpiewania wspólnie z Gośćmi Hymnu Narodowego Polski. Potem tańcem, piosenką i wierszem przypomniały jak ważna dla Polaków jest data 11.11.1918r.
   Następnie w pięknych krakowskich strojach zaprezentowały się Promyczki. Wykonały  one taniec z Flagą Polski, zatańczyły Krakowiaka oraz śpiewały, recytowały wiersze i piosenki o Ojczyźnie. Jako ostatnie wystąpiły dzieci z grupy Gwiazdeczki. Przedszkolaki z tej grupy także, w uroczych biało – czerwonych strojach, zatańczyły i zaśpiewały do znanych polskich pieśni i piosenek. Na długo pozostanie nam w pamięci taniec do piosenki ludowej „Czerwone jabłuszko”. Zakończeniem koncertu było wspólnie zaśpiewanie „Płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie”.  
   Przedszkolaki otrzymały od Pani Dyrektor torbę ze słodyczami. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za piękny występ.

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.