Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

   W dniu 4 grudnia 2023r. z okazji Górniczego Święta „Barbórki” klasy IIIa, IIIb i klasa I zorganizowały spotkanie z górnikiem p. Piotrem Ogiela, który pracuje w Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice.
   Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób opowiedział naszym
uczniom, o tym kim jest górnik i na czym polega jego praca. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały na czym polega ciężka, odpowiedzialna i niebezpieczna praca górnika. Nie zabrakło również ciekawostek oraz wiadomości na temat pracy w kopalni. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu.
    Dzięki uprzejmości pana Piotra uczniowie
mogli zobaczyć strój galowy górnika, oraz wszelkie niezbędne narzędzia, które są potrzebne podczas pracy  min. kask, lampę, maseczkę ochronną czy specjalną odzież. Uczniowie mieli również okazje przyjrzeć się z bliska, dotknąć i powąchać przyniesione przez górnika surowce. Nasz gość przybliżył dzieciom wizerunek patronki górników, świętą Barbarę. Dzieci miały okazję spróbować górniczych cukierków, którymi zostały poczęstowane. Spotkanie wywarło na uczniach duże wrażenie, chętnie zadawali pytania.
   Na
zakończenie uczniowie  podziękowali  za ciekawe i pełne wrażeń spotkanie. Jeszcze raz w imieniu dzieci i nauczycieli serdecznie dziękujemy!

Copyright © 2024 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.