Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
-

-

XII już edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez naszą szkołę miała miejsce w dniu 24 stycznia 2017 roku. Przybyłych do auli uczestników konkursu i ich opiekunów oraz zaproszonych gości powitał na wstępie współczesną pastorałką pt. "Mroźna cisza" szkolny zespół wokalny przygotowany przez Panią Annę Maurer-Pasionek oraz zespół fletowy. Wszystkich przybyłych powitała dyrektorka PSP w Żegocinie - Anna Rogala, która życzyła młodym wykonawcom powodzenia. Głos zabrał także Wójt  Gminy  Żegocina – Jerzy  Błoniarz, który też życzył wykonawcom sukcesów i jak najwyższych miejsc.
   Kolejność występów zapowiadał przewodniczący szkoły - Dawid Matras - uczeń klasy szóstej. Uczniowskie występy oceniało powołane przez organizatorów jury: Krzysztof Puch - przewodniczący, Stanisław Maurer, ks. proboszcz Bogusław  Pasierb, Pani Małgorzata  Bury - członkowie. Wysłuchało ono 26 prezentacji wokalnych solistów i duetów z Bytomska, Rozdziela, Łąkty Górnej oraz Żegociny. Przy ocenie prezentacji jury brało także pod uwagę znajomość słów i melodii, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne, w tym prezentowany strój oraz ruch sceniczny.
   Śpiewający uczniowie niekiedy akompaniowali sobie sami na instrumentach muzycznych, innym akompaniowała na fortepianie Pani Anna Maurer-Pasionek, a jeszcze inny wykorzystywali podkłady muzyczne nagrane na płytach, były też występy a'capella.
   W końcowej części imprezy odczytano protokół jury, ogłaszając wyniki tegorocznego konkursu i wręczając uczniom dyplomy i nagrody, a ich opiekunom dyplomy z podziękowaniami. Specjalne podziękowania i upominki wręczono także członkom jury oraz organizatorkom konkursu.  Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Jagoda  Zbyrowska z kl. III zdobyła I miejsce, Natalia  Zaworotiuk kl. II -  II miejsce, Dominika  Bilska kl. II – III miejsce, oraz duet z klasy II: Julia  Badyla i Oliwia Mech – zajęły I miejsce. Gratulujemy! Wszyscy zwycięzcy w dniu 25 stycznia 2017r. będą reprezentowali  Gminę  Żegocina w konkursie  powiatowym w Nowym Wiśniczu.
   Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Rogala podziękowała raz jeszcze wszystkim za udział w XII Konkursie Kolęd i Pastorałek i zaprosiła na kolejny, który odbędzie się już za rok.

Copyright © 2019 www.pspzegocina.pl Rights Reserved.